Wiadomości z kraju i ze świata

Turystyczny najazd w długi weekend

Publikacja z dnia 2008-04-23 21:11, Gazeta.pl - Kraków ( Czytano 1828 razy )

Tłumy turystów zamierzają spędzić długi majowy weekend w górach. Do przyjazdu nie zniechęcają nawet prognozy pogody zapowiadające deszcz.

Skojarzone wiadomości
 • Komu oddamy jeden procent serca

  Został jeszcze tylko tydzień na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Ze statystyk wynika, że w tym czasie PIT-y złoży najwięcej Polaków. O jeden procent ich podatku zabiegają tysiące organizacji pożytku publicznego. O tym, komu przekażemy pieniądze, zdecy

 • Małopolski kurator oświaty odwołany

  Minister edukacji odwołała - na wniosek wojewody małopolskiego Jerzego Millera - Józefa Rostworowskiego z funkcji małopolskiego kuratora oświaty.

 • 650-lecie Niepołomic między Wagnerem a Rubikiem

  Elegancki, ale bezpretensjonalny, bez dziwactw i mnogości propozycji - taki będzie jubileusz 650-lecia Niepołomic. Jednym z jego najważniejszych wydarzeń będzie z pewnością sierpniowe Oratorium Niepołomickie ?Amabilis?, do którego muzykę napisał Zbigniew

 • Probosz zamknął szkołę

  Dzieci ze szkoły w Kościelcu od początku tygodnia nie chodziły na lekcje, bo... do wsi miał przyjechać święty obraz. To były ?rekolekcje przed nawiedzeniem? - tłumaczą dyrektor i proboszcz.

 • Opera w kinie (na żywo)

  Welurowy dywan i złocące się barierki prowadzące przez środek kinowego hallu, a w kinowej sali... opera. Tak wyglądała wczoraj pierwsza transmisja spektaklu operowego z weneckiego teatru La Fenice w Kijów.Centrum.

 • Już po egzaminach gimnazjalnych

  Rozpoznawali kraje na mapie po ich położeniu, odpowiadali na pytania dotyczące wykorzystywania energii. Wielu się rozczarowało, bo liczyło, że w tym roku geografii w ogóle nie będzie - 16-latkowie pisali wczoraj część matematyczno-przyrodniczą egzaminu gi

 • Szybki tramwaj znowu później?

  Przebudowa torów w Starowiślnej i Dietla będzie przesunięta niemal o rok. Tak zdecydowali radni, nie godząc się wczoraj na przeznaczenie 40 mln zł na te prace. Oznacza to, że o niemal rok spóźni się też szybki tramwaj.

 • Kultura buduje dialog

  Za kilka dni w Krakowie rozpocznie się kampania ?1001 działań na rzecz dialogu". To akcja, która ma pokazać, jak trzy duże kultury - chrześcijańska, żydowska i muzułmańska, wzajemnie się przenikają i czerpią z siebie to, co najlepsze. Początek kampanii to

 • Tragiczny powrót od lekarza

  Zwłoki 32-letniej mieszkanki Jazowska na Sądecczyźnie odnaleźli we wtorek strażacy w Jeziorze Rożnowskim. Kobieta dzień wcześniej pojechała do lekarza, zostawiając w domu dwumiesięczne dziecko pod opieką swojej matki.

 • Bez zachwytów nad prezydentem

  Radnym nie podoba się prezydencki styl zarządzania miastem, ale dali Jackowi Majchrowskiemu absolutorium za 2007 r., bo - jak tłumaczyli - nie chcieli obniżać wiarygodności Krakowa.

not posible to connection with ApiSendQuery